Hall of Fame

Inductees

2018

  • Tracy Schoenadel 
  • David Taylor 
  • Deborah Thorpe 
  • Rick Tucci 
  • David Dzewaltowski- Outstanding Alumnus 
  • Andrew Hawkins- Distinguished Service Award

2017

  • Cynthia “Sam” Booth 
  • David “DC” Colt 
  • John Gay 
  • Olana “Tick” Hedrick Sheaffer 
  • Daniel F. Mahony
  • Jean Irion, Outstanding Alumna

2016

  • Thomas A. Habegger 
  • Tom Martin 
  • Chad Starkey 
  • Linda Carson, Outstanding Alumna
  • Bob Wiegand, Distinguished Service Award

2015

  • David Cohen 
  • Leslie Poolman 
  • Ronald Shewcraft 
  • James Sottile 
  • Elizabeth Majestic, Outstanding Alumna
  • Lynn Housner, Distinguished Service Award

2014

  • Patricia Anderson 
  • Steven Cole 
  • Jean Irion 
  • Daniel Zottarelli 
  • Judith Hayes, Outstanding Alumna
  • Andrew Ostrow, Distinguished Service Award

2013

  • Kevin  Bastin  
  • Paul  Bischoff 
  • Louise Christensen 
  • David  Van Halanger 
  • Philip  Donley, Outstanding Alumnus
  • Bruce Wilmoth, Distinguished Service Award 

2012

  • Linda Carson 
  • Rev. Father George Nedeff 
  • Samuel Pinion
  • Alfred Purello 
  • Leon Ryan 
  • Steve Douglas, Outstanding Alumnus 
  • Ferris Antoon, Distinguished Service Award 

2011

  • Jacquelyn Cuneen 
  • William C. “Wood” McCue 
  • Tim McNeely 
  • Anna jean Minnick 
  • Bob Huggins, Outstanding Alumnus

2010

  • Kevin Elko  
  • Paul Grace 
  • Elizabeth Majestic 
  • Dee Ware, Outstanding Alumna 
  • Uriel Simri

2009

  • William Bonsall, Outstanding Alumnus 
  • David A Dzewaltowski 
  • Judith C. Hayes 
  • Milton E. Richards

2008

  • William Alsop 
  • Paula Briggs 
  • George Henshaw 
  • John Mallory, Outstanding Alumnus  
  • Pete Zinaich

2007

  • Debra S. Berkey 
  • James Bialek 
  • Albert Blatnik 
  • John C.Spiker, Outstanding Alumnus 
  • William R. Tancred

2006

  • Margaret A. Bahnsen, Outstanding Alumna 
  • Sandra J. Elmore 
  • Martha T. Thorn 
  • Jerry A. West, Outstanding Alumnus

2005

  • J. William Douglas, Outstanding Alumnus 
  • Carol A. Eckman 
  • Michael Krak 
  • Robert C. LaLance, Jr. 
  • Mary O. Wykle

2004

  • Jack Front, Outstanding Alumnus 
  • Garrett Ford 
  • John Mallory 
  • John Scherlacher

2003

  • Ferris Antoon 
  • Dolores Ware 
  • Al Ware, Outstanding Alumnus

2002

  • Horace E. Belmear, Jr., Outstanding Alumnus 
  • Charles H. Bishop, Jr. 
  • Donna W. Henderson 
  • Kathleen Lipkovich 
  • Martin Pushkin

2001

  • Susan Barnes 
  • E. Eugene “Gene” Corum, Outstanding Alumnus 
  • J. William Douglas 
  • Sam Mandich

2000

  • Fred M. Coombs 
  • Charles L. Howley, Outstanding Alumnus 
  • Robert E. Huggins 
  • R. Craig Walker

1999

  • Gale Catlett, Outstanding Alumnus 
  • Steveda Chepko 
  • Stephen L. Douglas 
  • Alfred F. Ware

1998

  • Margaret A. Bahnsen 
  • Joseph C. Duff 
  • Herman L. Moses 
  • Edward M. Pastilong, Outstanding Alumnus

1997

  • Homer C. Brooks 
  • Albert D. Colebank 
  • Robert L. “Sam” Huff, Outstanding Alumnus  
  • George S. King, Jr. 
  • Ronald G. Peyton

1996

  • Leland E. Byrd, Outstanding Alumnus 
  • Roger K. Alford 
  • Ronald E. LaNeve 
  • W. Quentin Barnette 
  • Edward M. Pastilong 
  • Irvin Dale Ramsburg, Sr. 
  • Booker T. Walton, Jr.

1995

  • George Esper, Outstanding Alumnus 
  • E. Roy Lester 
  • Joseph G. Marconi 
  • Ken Herock

1994

  • Earl Edward Anderson, Outstanding Alumnus 
  • Kittie Blakemore 
  • Jack Front 
  • Richard F. Mull 
  • Mary Kathryne “Kacy” Wiedebusch

1993

  • Horace E. Belmear, Jr. 
  • Nicholas Cavallaro 
  • Carl W. Flanagan 
  • Norman Harris 
  • Frederick A. Schaus, Outstanding Alumnus 
  • John C. Spiker

1992

  • Gale Catlett 
  • Robert L. DeProspero, Outstanding Alumnus  
  • Donald Eicher 
  • G. Randolph Worls

1991

  • Willie D. Akers, Jr., Outstanding Alumnus  
  • William A. Bonsall 
  • Lawrence B. Ciccarelli 
  • Earl Eugene “Gene” Corum 
  • Phillip B. Donley 
  • Beatrice Hurst 
  • Jack H. Springer

1990

  • Sara H. Cree 
  • Patricia K. Fehl 
  • K. “Kiki” Konstantinos, Outstanding Alumnus 
  • Demie J. Mainieri 
  • Gregory Myers 
  • Harry Samuel 
  • Floyd “Ben” Swartzwalder

1989

  • Earl Edward Anderson 
  • Leland E. Byrd 
  • Forrest G. Clark 
  • Byron E. Gibson 
  • Charles L. Howley 
  • C. Everett Marcum 
  • Jack Roberts 
  • David E. Tork 
  • J. Winona Vannoy 
  • Harriet G. Williams, Outstanding Alumna

1988

  • Wincie Ann Carruth 
  • Darwin Dennison 
  • Ray O. Duncan 
  • George Esper 
  • Grace Griffin 
  • Albert C. Gwynne 
  • Steve Harrick 
  • Frederick J. Holter 
  • Robert “Sam” Huff 
  • Frederick A. Schaus 
  • Carl P. Schott 
  • John Semon 
  • Patrick A. Tork 
  • Charles Peter Yost, Outstanding Alumnus